Wędkarstwo

Wędkowanie na Zielonych Szkołach

Wędkarstwo jest formą rekreacji, sportu i poznawania natury.

Dzieci i młodzież podczas Zielonych Szkół w naszym ośrodku uczą się wędkowania od podstaw. Poznają nie tylko techniki wędkowania ale także gatunki ryb, ekologię i przede wszystkim humanitarne traktowanie zwierząt. Tutaj nie zabijamy ryb – tutaj uczymy się cierpliwości w ciszy i skupieniu. Nie brakuje jednak emocji i radości podczas wyciągania dużych okazów, których nie brakuje w naszym jeziorze.